• HODNOTENIE ŽIAKOV POČAS „ŠKOLY DOMA“

• Základné princípy hodnotenia žiakov v čase prerušeného vyučovania:

• zabezpečiť spravodlivosť pri hodnotení každého žiaka rešpektovaním individuálnych podmienok na domácu prípravu a dištančné vzdelávanie,
            • sústrediť pozornosť na poskytovanie slovnej spätnej väzby,
            • akceptovať jedinečnosť podmienok žiakov na vzdelávanie.

Tu sú niektoré z usmernení:

Priebežné hodnotenie počas mimoriadnej situácie (zavretia škôl) sa robí slovne, nie formou známkovania.

Záverečné hodnotenie na vysvedčení môže byť známkou, slovne aj kombinovane.

Riaditeľ oznámi neznámkovanie predmetov, ktorých ciele nemožno počas zatvorenia škôl naplniť (výchovy)   V prvom ročníku ZŠ prebehne priebežné aj záverečné hodnotenie slovne.

Neodporúča sa hodnotiť žiakov na základe testov a písomiek (ale je to možné).

V čase mimoriadnej situácie nemôže byť žiak hodnotený známkou nedostatočný a nemôže opakovať ročník. Je však možné určiť preskúšanie žiakov, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vzdelávania na diaľku. Žiaci, ktorí v 1. polroku dostali nedostatočnú aspoň z dvoch predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne skúšky.

Kompletné usmernenia nájdete tu: