• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
        • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
        • William Shakespear
        • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
        • Carl Rogers
        • Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť. Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole. Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme. Zápis prebieha od 1. do 30. apríla, konkrétny termín zápisu stanoví zriaďovateľ.

Ďalšie informácie

•    Overenie údajov v elektronickej prihláške sa uskutoční v čase zápisu 4.4.2024. Prinesiete so sebou preukaz totožnosti oboch rodičov (občiansky preukaz) a rodný list dieťaťa.
          •    Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predkladá aj písomné vyjadrenie zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, vydané na základe diagnostického vyšetrenia dieťaťa.
          •    Ak je pravdepodobné, že dieťa, ktoré dosiahne šesť rokov veku do 31. 08. 2018 (vrátane), nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ ZŠ odporučí zákonnému zástupcovi, aby požiadal riaditeľa príslušnej MŠ o pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania v MŠ na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu. Zákonný zástupca následne písomne oznámi túto skutočnosť základnej škole, do ktorej zapísal svoje dieťa.
          •    Na základné vzdelávanie možno výnimočne prijať dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie po vyjadrení príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a všeobecného lekára pre deti a dorast.
          •    O prijatí do základnej školy rozhodne riaditeľ školy najneskôr do 15. júna 2024.