• Tak a je to tu!

• Milí rodičia, po desiatich mesiacoch, keď sa Vaše deti učili to, o čom ani nevedeli, že nevedia ☺️, prišli PRÁZDNINY. Vydeľte si na ne aj Vy zo svojho času, lebo ich máte možnosť zažiť (so svojím dieťaťom) iba osemnásťkrát za život.

Ponúkame Vám k tomu jedinečnú výzvu ako oddychovať v spojení so Svätým písmom, konkrétne so Skutkami apoštolov. Ak sa Vám podarí vytrvať až do konca, tak počas nasledujúcich dvoch mesiacov túto knihu prečítate celú. Pre splnenie každodennej výzvy potrebujete: modlitbu (Otče náš, Zdravas Mária, Sláva Otcu) prečítanie úryvku z daného dňa modlitbu na úmysel Svätého Otca A aby to kvôli horúčavám nebolo tak ťažké, cez víkendy máte voľno 🏖 Tak čo, prijímate našu výzvu a ideme spolu do toho?

• Navštívili sme Paríž na Dunaji

• Viac na našej FB stránke

• NÁSTRAHY GENDER IDEOLÓGIE

• Milí rodičia a všetci, ktorým záleží na ochrane svojich blízkych, srdečne Vás pozývame na prednášku spojenú s triednym zasadnutím RS.

• Testovanie 9-2021

V nadväznosti na sprísnenie opatrení proti šíreniu COVID-19 minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling dňa 4. januára 2021 vydal rozhodnutie v súvislosti s nástupom žiakov do škôl a termínmi rozhodujúcimi pre organizáciu školského roka.

Rozhodol, že externé testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl a žiakov 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom v školskom roku 2020/2021 (Testovanie 9 2021) sa uskutoční:

• v riadnom termíne 9. júna 2021 a v náhradnom termíne 24. júna 2021  z predmetov:

matematika a slovenský jazyk a literatúra vo všetkých školách okrem škôl s vyučovacím jazykom maďarským.

HARMONOGRAM Testovania 9

HARMONOGRAM_T9.pdf

Ďalšie informácie o T9-2021 nájdete na nižšie priloženom linku.

• Milí predškoláci, drahí rodičia,

• srdečne Vás pozývame na Dni otvorených dverí,ktoré sa uskutočnia v priestoroch školy v dňoch 13. a 20. marca 2019 v čase od 13:00 do 17:00 hod. Tieto dni sú určené nielen tým, ktorí sú rozhodnutí pre našu školu, ale aj tým, ktorí stále váhajú s výberom školy pre svoje dieťa. Využite túto nezáväznú príležitosť prezrieť si priestory školy, porozprávať sa s vedením a pedagógmi školy, ale hlavne vyskúšať zručnosti detí potrebné k zápisu do 1. ročníka.

• Oznámenie o prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu – chrípková epidémia

Cirkevná základná škola sv. Petra a Pavla

Hrnčiarska 795/61, 091 01 Stropkov

Na základe vysokej absencie žiakov školy zo zdravotných dôvodov a odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Svidníku v zmysle  § 150, ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a §. 3. ods. 10 vyhlášky MŠ SR 231/2009 Z.z. v dňoch 13. – 15. februára 2019 (streda – piatok) prerušujem výchovno-vzdelávací proces v našej škole vo všetkých ročníkoch.  Vyučovanie sa opäť začne v pondelok 25. februára 2019 po jarných prázdninách.

Stropkov 12.02.2019

Mgr. Mária Karašinská

• DETI V SIETI nielen pre rodičov

• Milí rodičia, priatelia a všetci, ktorým záleží na ochrane svojich detí pred nástrahami internetu, srdečne Vám pripomíname prednášku DETI V SIETI so vzácnym hosťom doc. ThDr. PaedDr. Ing. G. Paľom, PhD., ktorá bude súčasťou triednych zasadnutí RS.

PS: Našim rodičom, ktorí nemajú kam "odložiť" svoje deti v čase prednášky, ponúkame možnosť využiť ŠKD.

• Testovanie 5

• CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV 5. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 5-2018 sa uskutoční 21. novembra 2018 (streda) z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra so začiatkom o 8:00 hod. v určených triedach na II. poschodí školy.

Viac v priloženom odkaze:

• ŠKOLA VOLÁ

• Slávnostné otvorenie šk. r. 2018/2019 sa uskutoční

3. septembra 2018

8:00 slávnostná sv. omša VENI SANCTE s požehnaním školských aktoviek (Sanktuárium Najsv. Tela Pána)

9:00 slávnostné otvorenie šk. roka - príhovor riaditeľky školy, predstavenie prváčikov (Sanktuárium Najsv. Tela Pána)

10:00 privítanie prváčikov v škole (1.A - II. poschodie CZŠ)