• ČÍTAME RADI

• Z detí, ktoré čítajú, sa jedného dňa stanú dospelí, ktorí myslia. A tak sme radi, že začiatkom decembra vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi“.

Výzva bola určená všetkým základným školám na nákup detských a mládežníckych kníh, resp. odbornej literatúry pre zamestnancov škôl. Po vyselektovaní duplicitných žiadostí a tých od neoprávnených žiadateľov ich zostalo 1397, z ktorých ministerstvo vybralo 471 projektov škôl. Tie získajú spolu 348 228 Eur na nákup kníh podľa svojho výberu.

PS: Tešíme sa, že naša škola je medzi vybranými a budeme môcť rozšíriť ponuku v školskej knižnici, lebo z detí, ktoré čítajú... .

• Sv. omša 16.12.2020 online

• V stredu 16.12.2020 pozývame všetkých žiakov dištančného vzdelávania spojiť sa s nami v adventnom období počas online sv. omše, ktorá začne o 8:05 hod.

• MANUÁL OPATRENÍ

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejňuje manuály pre školy a školské zariadenia, ktoré upravujú organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok 2020/2021.

Cieľom dokumentov je stanoviť základné prevádzkové podmienky škôl po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 pre potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní.

Z aktualít ponúkame

• OBNOVUJEME PREZENČNÚ VÝUČBU

• V zmysle aktuálneho uznesenia vlády SR a usmernení MŠVVaŠ SR obnovujeme prezenčnú výučbu pre žiakov 5. - 9. roč., ktorí sa spolu s jedným zákonným zástupcom preukážu negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Podrobnosti si prečítajte v správe od pani riaditeľky.